23-24 Ekim Elazığ Bağ Bozumu-Arapgir-Kemaliye Turu

Mergez Turizm olarak sizlere muhteşem kombinasyonlu turlar planlamaya devam ediyoruz. Baştan sonra bizim kombin yaptığımız bu turumuza bayılacaksınız. 23-24 Ekim Elazığ Bağ Bozumu-Hazar Gölü-Arapgir-Kozluk Çayı(Tarzan Ümit Abiyi ziyaret)-Millet Hanı-Apçağa--Karanlık Kanyon Tekne Turu-Eğin-Ocak Köyü-Kemaliye Butik Tur- Mergez Turizm

22 Ekim Cuma Gecesi 22.30 Hareketli

500 TLSüper Fiyat

5 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

23-24 Ekim Elazığ Bağ Bozumu-Hazar Gölü-Arapgir-Kozluk Çayı(Tarzan Ümit Abiyi ziyaret)-Millet Hanı-Apçağa--Karanlık Kanyon Tekne Turu-Eğin-Ocak Köyü-Kemaliye Butik Tur- Mergez Turizm -1 Gece Kemaliye Otel Konaklamalı

Programımız:

Hem Doğa Hem Kültür İkisi Bir Arada Muhteşem Bir Tur Sizleri Bekliyor. Bu Turumuzda Bolca Pozitif Enerji Toplayacaksınız.

Mergez Turizm olarak özel kombinasyonlu turlar planlamaya devam ediyoruz. Doğa Ve Kültür sadece bu turda. Göreceğiniz güzelliklere bayılacaksınız.

Sabah erken saatlerinde Elazığ /Hazar Gölü Manzarasında karşı bir güzel yöresel kahvaltı yaparak turumuza başlıyoruz(size ait). Siz Hazar gölünü gördünüz mü? Muhteşem güzelliği ve büyüklüğü ile bizleri büyüleyecek Hazar gölüne karşı kahvaltımızı yaptıktan sonra harika fotoğraflar çekip hasad yaapcağımız köyümüze doğru yol açıkıyoruz. Peki ya siz hiç üzüm bağlarında hasad yaptınız mı?  Muhtar ve köylüler ile beraber devasa üzüm bağlarına giriyoruz harika fotoğraflar çektikten sonra hasadımıza başlıyoruz.Sizlere verdiğimiz poşetlere kendiniz dalından üzümleri toplayın satın alın götürün evinize daha ne olsun. Leziz mi leziz ,harika mı harika o meşhur Elazığ üzümlerinin tadına bakmadan olmaz.Üzüm hasadından sonra macera devam ediyor. Bakalım bizleri neler neler bekliyor.Arapgirden ten tutun Kemaliyeye kadar uzanan harika bir tur programı sizleri bekliyor.

Arapgir de Kozluk çayında yaz kış orada yaşayan sadece şortu ile buz gibi sulara atlayan yüreği güzel kendi güzel ümit abimizi ve yaşam yerini ziyaret edeceğiz. Doğanın tam kalbinde harika bir yer.Ümit abimiz Belkide bizlere Enstrümanlarından bir solo yapabilir. Sonrasında ;

Arapgir de Millet hanın da bir güzel öğle yemeği zamanı geldi. Yöresel ürünlerden oluşan yemeğimizi meşhur Arapgir Hanlarının içinde tarihle iç içe yiyeceğiz(size ait).Unutmadan Arapgir ve Kozluk çayında tarihi taş köprülerden de göreceğiz. Yemekten sonra Anadolunun en eski Cem evini göreceğiz.Turumuza muhteşem yerler ile devam ediyoruz. Sıradaki durağımzı Asım bey Konağı .Asım Bey, Arapgir’in yaşayan hafızası. Burası için büyük bir değer.70 küsur yaşındaki, ilkokuldan beri etnografyaya meraklı Asım Bey, kendi evini müze haline getirmiş ve bulabildiği her türlü etnografik öğeyi burada sergilemeye başlamış. Şahsi koleksiyonu ama müzelere taş çıkartır. Aralarında İsmet İnönü’nün yattığı yatak bile var.

Bu muhteşem Manzarada fotoğraf molası ardından Ocak Köyü`ne doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Sonrasında Her yıl yaklaşık 30 bin turisti ağırlayan Ocak Köyü’nde, Alevi kültürünün izlerini süreceğiz. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Mustafa Gürer`in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuş Ocak Köyü Özel Müzesi`ni görüp, kahvesinde çaylarımızı yudumladıktan Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Mani Sokağı,Değirmen'geziyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de, Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Lök, tamamen organik ceviz ve kurutulmuş dutun ezilerek birbirine karıştırılması ile hazırlanan bir lezzet. Sonrasında Apçağa köyüne devam ediyoruz Ahmet Kutsi Tecer’in Köyü Apçağa Köyü`nde. Köy için yazılan bir şiir sonrasında çocuk şarkısına dönüşmüş: “Orda bir köy var uzakta, gitmesek de görmesek de, o köy bizim köyümüzdür. Rehberimizden köy hakkında bilgileri aldıktan sonra, yöresel öğle yemeğimizi almak için tatuya yalçıner çiftliğine gidiyoruz ve yemeğimizi aldıktan sonra yol üzerinde Karanlık Kanyon’dan yani dünyanın 2. büyük kanyonundan geçeceksiniz. Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında tamamlayabilmişlerdir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri bekliyor. Karanlık kanyonda 45 dakikalık bir teken turu bizi bekliyor.(Size ait)

Ve artık vedalaşma vakti Mersine' doğru dönüşe geçiyoruz. Unutulma muhteşem anılarla hayatımızın seyahat albumune yeni güzellikler ekliyoruz.Dönüş yolunda Akşam yemeğimizi En Güzel Tesislerde hep birlikte yiyeceğiz.

Kahvaltı:

Hazar Gölüne karşı yapacağımız yöresel güzel bir kahvaltıyı yaparak turumuza bomba gibi başlayacağız( Size ait 45 TL).

Öğlen yemeği:
Arapgir de Millet Han da yöresel yemeğimizi yiyeceğiz.(Size ait 45-50 tl)

2. Gün Öğlen Yemeği Tatuye Yalçıner Çiftliği (Size ait Paylaşılacaktır)

* Turizm araçlarımızda sıcak ve soğuk içecekler sınırsız ve  ücretsizdir.

Hareket Saatleri Ve Tarihi: 22 Ekim 22.30 Hareket edilecektir.Durak Ve Saatler Aşağıda paylaşılmıştır.

22.30-Mezitli belediyesi(eski)
22.35-Vipol
22.40-Vatan bilgisayar
22.45-Hacıbaba önü pozcu
22.55-Eski devlet hst
23:20-Tarsus nusret karşısı

Bu duraklarımızın dışında Mersin-Adana-Osmaniye-Gölbaşı-Malatya üzerinden yolculuk yapılacaktır.Bu şehirlerden katılmak isteyenler katılabilir.

Yanınızda Olması Gerekenler:

*Ufak bir sırt çantası içine aparatif yiyecekler ve su kotmalısınız,

*Yedek kıyafet getirmelisiniz,

*Mevsim itibari serin olabilir.Kıyafetinizi ona göre ayarlarmalısınız.

Ücrete dahil olan hizmetler:

*Türsab Belgeli Araçlar İle Seyahat

*1 Gece Kemaliye de Otelde Konaklama

*Otelde 1 Akşam Yemeği

*Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

*Tur Boyunca Seyahat Sigortanız

*Bölgeye Özel Uzman Rehber

*Mergez Turizm Kalitesi Ve Güleryüzlü Ekibi

Göreceğimiz Güzellikleri Aşağıdaki Resimlerde Paylaşıyoruz.Lütfen Sayfamızın En Altına Kadar Bakmayı Unutmayınız!

Not: Kapora verip rezerve yapan katılımcılarımızdan daha sonraki günlerde iptal durumu olursa veya etkinlik günü gelmez ise verdiği kaporası yanacaktır. Kaporanızı başka turlarımızda kullanamazsınız 

***mail:mersingezginleri@gmail.com

***web:google Mergez Turizm yazınız.

***facebook:Mergez turizm

Fiyat: 500 TL

Gidiş:  22 Ekim 2021 Cuma Gece 22.30
Dönüş: 24 Ekim Pazar' 25 Ekim Pazartesiye Bağlayan  Gece 02.00 Mersine' varış

Fiyatımıza: “Ulaşım + Bölgeye Özel Profosyonel
Rehber + Seyahat Sigortası ” Dahildir.

Gezilecek Yerler:

 • Hazar Gölü
 • Elazığ Bağbozumu Üzüm Tarlaları
 • Arapgir
 • Kozluk Çayı
 • Meydan Köprüsü
 • Tarzan Ümit Yaşam Yeri
 • Millet Hanı
 • Ocak Köyü
 • Hıdır Abdal Sultan Türbesi
 • Zincirli Kaya
 • Mani Sokağı
 • Değirmen
 • Kemaliye Evleri
 • Tarihi Kemaliye Sokakları
 • Lökhane
 • Kemaliye
 • Ahmet Kutsi Tecerin Köyü Apçağa
 • Boğazkale Müzesi
 • Karanlık Kanyon

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı):

 • Otelde Alınan Yemekler Haricinde Tur Boyunca İkramlar Hariç Yiyecek Ve İçecekleriniz.
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Karanlık Kanyon Tekne Turu Ücreti.(Katılımcı sayısına göre belirlenecektir)

Katılım için Kişi Başı 300 TL Kapora Zorunludur.

FOTOĞRAFLAR23-24 Ekim Elazığ Bağ Bozumu-Arapgir-Kemaliye Turu

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF