29 Ekim Anıtkabir-Beypazarı-Yaşayan Köy Turu

Merhaba kıymetli katılımcılarımız. Sizlere muhteşem kombinasyonlu turlar yapmaya devam ediyoruz. Bu kez hem 29 Ekimde ATAMIZIN huzuruna Çıkacağız hemde Beypazarı, Yaşayan Köy ve Yaşayan Müzede unutulmaz zamanlar geçireğiz.Tur bitimi; Hamamönü'nün meşhur nostalji sokaklarında bir akşam yemeği yiyeceğiz. Bu köyde neler var neler ? Harika bir Kahvaltı mı desek? Kurşun mu döktürsek? Ebruli sanatını mı deneyimlesek? Bakırcı ve Derici ustalarımızdan bize öğrettikleri ile süs eşyalarımı yapsak? Karagöz ve Hacivat mı izlesek? Daha sayamadığımız neler neler...

28 Ekim Perşembe Gecesi 23.00 Hareketli

225 TLSüper Fiyat

11 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

29 Ekim Anıtkabir-Beypazarı-Yaşayan Köy-Yaşayan Müze-Türk Hamamı-Hamamönü TURU- MERGEZ MACERA TURİZM ÖZEL

Programımız:

Mergez Turizm farkıyla sıradan turlara hayır diyoruz. Klasik turlardan siz de sıkılmadınız mı?. Bizce evet . Bu tur herzaman ki gibi  Mergez Macera Turizm Kurucusu ve sahibi Fırat COŞKUNER hocamızın özel kombinasyonudur. Amacımız yeni turlarla farklılık yaratmak, kültüre, sanata farklı bir açıdan bakmak ve hayatınızda unutulmaz anılara imzamızı atmak.

29 Ekim sabahı ilk durağımız açık hava müzesi olan Yaşayan köy olacak. Buraya adımımızı atar atmaz  güzel bir kahvaltı yaparak turumuza başlıyoruz. Burada alınacak kahvaltı tabak usülü olup çok daha detaylı farklı bir köy tabağı usulüdür. Serpme kahvaltının tabak versiyonu diyebileriz. Yaşayan köyde unutulmaz anlar bizi bekliyor. Burada her yöreden örnek teşkil edecek şekilde yöresel evleri ve eşyaları göreceksiniz. Köy içinde birçok noktada farklı farklı rehberler size anlatım yaparken kendinizi orada yaşıyor zannedeceksiniz. Neler yaşıyacaksınız yazmaya başlayalım.

    Bu köy sadece gezip göreceğiniz bir köy değil aynı zamanda eski zamanlarda köylerde yaşayan kişilerin yaşantılarını sizlerde deneyimleme fırsatı bulacaksınız. Mesela tokaçla çamaşır yıkamaktan tutun, ıhlamur baskı yapmak, eflatun sanatını yapmak, kerpiçden ev yapmak, kilim dokumak ,ahşap oyuncaklar yapmak, canlı canlı anlatılan masalları dinlemek, kurşun döktürmek (evet yanlış duymadınız kendinize burada kurşun döktürebilirsiniz) Karagöz ve Hacıvat ı canlandırmaktan tutunda birçok yöresel,kültürel örneklerimizi deneyerek yaşayabileceksiniz. Sizlere bakırcı ve derici ustalar aracılığı ile bakır ve deri işlemelerin nasıl yapıldığı gösteren eski ustalar ile kendinize özel süs eşyaları yapıp evinize götürebileceksiniz.Tabiki ufakta  olsa bedellerini ödeyerek.  Yaşayan köy ve Yaşayan  müze dolu dolu ve muhteşem zaman geçireğimiz bir gezi bölgesi olacak. Yaşayan müze de Mumdan insan figürleride var. Son olarak bu bölgede  Türk hamam müzesinide programımıza ekliyoruz. 

      Yaşayan köy den sonra Beypazarı'nda keyifli zamanlar geçirme vakti geldi. Buradaki muhteşem Beypazarı evlerini görebilecek ve o tarihi Beypazarı sokaklarını ve çarşısını hep birlikte gezip göreceğiz. Burada harika fotoğraflar ve videolar çekip alışverişler yapacağız. Yöresel ürünlerden alacağız . 

    Beypazarı gezimizden sonra artık ANITKABİR e ATAMIZI ziyarete gidiyoruz. Sabah saatlerinde çok çok kalabalık olacağı için biz öğleden sonrayı tercih ettik. Tabiki unutmadan 10 KASIMDA ilk durağımız ANITKABİR olur. ANITKABİR deki anlatımlarımızdan sonra ATAMIZI ziyaret edip ATAMIZIN kullandığı eşyaları,arabaları,teknesini ve kıyafetlerini görmek  için ANITKABİR içindeki müzeleri hep birlikte gezeceğiz. 

   ATAMIZI ziyaretten sonra Ankaranın meşhur ve nostaljik bölgesi olan HAMAMÖNÜ ne doğru gitmek üzere yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ile Akşam yemeğinizi otantik  sokaklarda istediğiniz yerde yiyebileceksiniz.Dileyen meşhur közde kahvecilerden türk kahvesi içebilir. 

    Unutmadan Yaşayan köy, Yaşayan müze, Türk Hamam müzesi giriş yerlerinde Müzekart geçerli değil. Sizlere kahvaltı ve  3 müzenin giriş yerleri dahil 65 Tl extra bir ücret çıkacaktır. Kahvaltı bu ücretin içerisinde. Tanıtım amaçlı bizlere fiyat olarak kolaylık sağlamaktadırlar. Kahvaltı almak istemeyenler bu 3 yer için toplamda 45 tl ödeme yapmaları gerekecektir. Buraya kadar gelmişken mutlaka Yaşayan Köy'ün leziz kahvaltısını yapmanızı öneririz.

    Ve artık Mersin'e dönüş vakti. Birbirinden güzel harika anılar ile Mersinimize dönüşe geçiyoruz. Böylesine bir tur kombinasyonu daha önce hiç görülmedi....

*NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN*

Kahvaltı:

Yaşayan Köyde Harika Bir Kahvaltı.(Size ait yukarıdaki belirtilen ücret içindedir) Kahvaltı yapmak istemeyenler yanında getirip araç içerisinde getirdiklerini yiyebileceklerdir.

Öğlen yemeği:
Öğlen yemeği için bir restaurantta durulmayacaktır. Yanınıza öğlen yemeğiniz için aperatif yiyecekler alabilirsiniz.

Akşam yemeği: Hamam önü bölgesinde serbest zaman verilecektir. Buradaki amaç hem tarihi Hamamönü çarşısında gezmek hemde yola çıkmadan önce akşam yemeğini burada yiyip yola çıkmaktır.

* Turizm araçlarımızda sıcak ve soğuk içecekler sınırsız ve  ücretsizdir.

Hareket Saatleri Ve Tarihi: 28 Ekim  Perşmebe 23.00 Hareket edilecektir.Durak Ve Saatler Aşağıda paylaşılmıştır.

23.00-Mezitli belediyesi(eski)
23.05-Vipol
23.10-Vatan bilgisayar
23.15-Hacıbaba önü pozcu
23.20-Eski devlet hst
23:50-Tarsus nusret karşısı

Bu duraklarımızın dışında Mersin-Pozantı-Niğde-Aksaray-Gölbaşı-Ankara üzerinden yolculuk yapılacaktır.Bu şehirlerden katılmak isteyenler katılabilir.

Yanınızda Olması Gerekenler:

*Ufak bir sırt çantası içine aparatif yiyecekler ve su koymalısınız,

*Yedek kıyafet getirmelisiniz,

*Kalın Kıyafet Olmalı

Ücrete dahil olan hizmetler:

*Türsab Belgeli Araçlar İle Seyahat

*Bölgeye Özel Uzman Rehber

*Araç İçi Sınırsız İçecek

*Mergez Turizm Kalitesi Ve Güleryüzlü Ekibi

Göreceğimiz Güzellikleri Aşağıdaki Resimlerde Paylaşıyoruz.Lütfen Sayfamızın En Altına Kadar Bakmayı Unutmayınız!

Not: Kapora verip rezerve yapan katılımcılarımızdan daha sonraki günlerde iptal durumu olursa veya etkinlik günü gelmez ise verdiği kaporası yanacaktır. Kaporanızı başka turlarımızda kullanamazsınız 

***mail:mersingezginleri@gmail.com

***web:google Mergez Turizm yazınız.

***facebook:Mergez turizm

Fiyat: 225 TL

Gidiş:  28 Ekim 2021 Perşembe Gece 23.00
Dönüş: 29 Ekim Cumayı' 30 Ekim Cumartesiye Bağlayan  Gece 02.30 Mersine' varış

Fiyatımıza: “Ulaşım + Bölgeye Özel Profosyonel
Rehber + Seyahat Sigortası ” Dahildir.

Gezilecek Yerler:

  • Anıtkabir
  • Beypazarı
  • Yaşayan Köy
  • Türk Hamamı
  • Yaşayan Müze
  • Hamamönü
  • Beypazarı Çarşı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı):

  • Tur Boyunca İkramlar Hariç Yiyecek Ve İçecekleriniz.
  • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Katılım için Kişi Başı 150 TL Kapora Zorunludur.

FOTOĞRAFLAR29 Ekim Anıtkabir-Beypazarı-Yaşayan Köy Turu

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF