Doğu Ekspresi İle Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

3 Gece Otel Konaklamalı Doğu Ekspresi ile muhteşem bir tur.Aynı zamanda bu turumuzda Erciyes Ekspresine de bineceksiniz. Trenlerle yolculuk yapmak bambaşka güzel.Varda Alman köprüsünden geçip Belemedik te kendinizi bulacaksınız. Hem Erciyes Ekspresi olsun hemde Doğu Ekspresi olsun her iki trenlerimiz ile seyahatinizde göreceğiniz güzelliklere inanamayacaksınız.Bu trenlerimiz yolun bile olmadığı doğal yerlerden geçecektir

05 Ocak Perşembe 15:00 Hareketli

2100 TLSüper Fiyat

38 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

1.TUR 05-10 OCAK MERGEZ TURİZM FARKI İLE DOĞU EKSPRESİ KARS-SARIKAMIŞ-ANİ HARABELERİ VE ÇILDIR GÖLÜ TURU 2023

Hadi rüya gibi bu turumuzu kaçırmayın. Doğu Ekspresi ile muhteşem bir tur.Aynı zamanda bu turumuzda Erciyes Ekspresine de bineceksiniz. Trenlerle yolculuk yapmak bambaşka güzel.Varda Alman köprüsünden geçip Belemedik te kendinizi bulacaksınız. Hem Erciyes Ekspresi olsun hemde Doğu Ekspresi olsun her iki trenlerimiz ile seyahatinizde göreceğiniz güzelliklere  inanamayacaksınız.Bu trenlerimiz yolun bile olmadığı doğal yerlerden geçecektir.

ÖNEMLİ NOT : AŞIRI AKARYAKIT VE ENERJİ ARTIŞLARINDA FİYATLARIMIZDA CÜZİ BİR MİKTAR DEĞİŞİKLİK OLABİLİR. MÜMKÜN OLDUĞUNCA SİZLERE YANSITMAMAYA ÇALIŞIYORUZ FAKAT BİLİYORSUNUZ PİYASADA BİR NETLİK YOK. 

Mersin dışında başka illerden katılacak olan dostlar aşağıdaki en yakın bölgeleri yazıyoruz.Araçlarınızla belirtilen yerlere kendi imkanız ile gelmeniz gerekli.

A-ADANA/Yenice Tren İstasyonu,

B-KAYSERİ tren istasyonu,

C-ANKARA Tren İstasyonu.

   *TUR TARİHLERİMİZ* 

1.Tur: 05-10 Ocak 2023 YERLER DOLMAK ÜZERE...

      2.Tur: 19-24 Ocak 2023  YARISI DOLDU...

      3.Tur: 26-31 OCAK 2023 SÖMESTR TATİLİ TAMAMI DOLDU

      4.Tur: 09-14 ŞUBAT 2023 KAYITLAR DEVAM EDİYOR

      5.Tur: 23-28 ŞUBAT 2023 KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Not: Belirtilen bütün tur tarihlerimiz Kars turumuzun en uygun zamanlarıdır. Baştaki,ortadaki ve en sondaki dahi olsa katılacağınız bütün turlarımızda aynı manzara aynı keyfi yaşayacaksınız.

Doğu Ekspresi Treni ile Kars, Ani harabeleri, Çıldır gölü, Kars Merkez ve çevresi, Sarıkamış Kayak Merkezi, Atlı Kızaklar, Kafkas Gecesi turu bu turumuzda olacak.

Doğu Ekspresi Treni İle Gidiş-Geliş (Pulman Koltuk)

Önemli: Pulman Koltuk da Gitmek Ne demek tir?

Cevap: PULMAN KOLTUK otobüs koltuğundan daha geniş ve rahat olan bir seyahat koltuğudur. Sadece uzun yol trenlerinde yolcuların rahat etmesi için kullanılır. YATAKLI DEĞİLDİR.

Program:

Hareket: 05 Ocak Perşembe 15:00 da  aşağıdaki belirtmiş olduğumuz 3 noktadan sizleri turizm araçları ile alıp istasyonumuza götüreceğiz.

15:00- Vipol

15:15- Pozcu Navona Otel Önü

15:25- Eski Devlet Hastahanesi

15:55- Tarsus Nusret Mayın Gemisi Karşısı

06 Ocak Cuma akşamı 20:00 gibi Kars tren garına iniyoruz.Burada bizi bekleyen turizm aracımıza binip otelemize yerleşiyoruz.İlk gece güzelce dinleniyoruz.

07 Ocak Cumartesi sabahı 8:00 gibi uyanıp otelimizde yöresel kahvaltımızı yapıyoruz.İlk durağımız Ani harabeleri Ve Çıldır Gölü. Ani harabelerinde sizlere detaylı anlatım yaparak açık alanda yaklaşık 2 saat civarında turumuz başlıyor.Sizlere burada hem anlatım yapacağız hemde Profesyonel cihazlarımız ile sizlerin harika fotoğraflarını çekeceğiz.Ani harabeleri giriş ücreti size ait. Müzekartı burada geçerli. Müzekartı olmayanlar önerimiz 1 yıllığı 60 tl internet üzerinden online başvuru yapıp telefonunuza uygulama olarak yükleyebilirsiniz. Gişelerde bluetooth açıpcep telinizdeki uygulamayı açarak online bilet oluşturabilirsiniz.

Ani harabelerinden sonra rotamızı Çıldır Gölüne doğru çevireceğiz.Çıldır gölün de alacağımız muhteşem lezzetteki Çıldır balığı'nın tadığına bakacağız.Bu balık çok farklı. Öğlen yemeğimizi burada yemiş oluyoruz(Size ait).Yemekten sonra Çıldır gölündeki atlı kızaklara binmek üzere dışarı çıkıyoruz. Atlı kızaklar ücretli size ait.Ücret tur günü sizlere söylenilecektir. Çıldır gölünde unutulmaz anlar yaşıyacağız. Burada da bol bol fotoğraflarınızı çekeceğiz. Çıldır gölünden sonra Kars Merkeze doğru yola çıkıyoruz. Kars Kalesi,12 Havariler kilisesi,Lala Mustafa Paşa Hamamı ve Kars Taş Köprüsünü birlikte anlatım eşliğinde gezip göreceğiz.Daha sonra otelimize doğru dinlenmek üzere yola çıkıyoruz. Unutmadan Kars kalesi çıkışı dik olduğu için aşırı buz varsa çıkamayabiliriz.Ama genelde çıkıyoruz.Otelimizde ulaşıp bir süre dinlendikten sonra sizleri MEŞHUR CAĞ KEBABININ TADINI BAKMANIZ İÇİN HARİKA BİR RESTAURANTIMIZ VAR ORAYA GÖTÜRECEĞİZ. Daha ne olsun tüm güzellikleri sizlere taddırıyoruz. Akşam yemeğimiz CAĞ KEBABI olacak. Bu restauranttaki CAĞ kebabına bayılacaksınız çok çok  çok lezzetli. Daha sonra hep birlikte Kars Akşamlarında dolaşacağız. Kars Geceleri cıvıl cıvıldır . Her yer açık herkes Kar da yağsa dışarlarda çok çok keyif alacaksınız.

Otelimiz Kars Merkezde 3 Yıldızlı Çok tatlı ve temiz bir otel. Yıllardır aynı otelde konaklıyoruz çok çok memnunuz.

08 Ocak Pazar sabahı uyanıyoruz.Yine güzel bir gün sizi bekliyor olacak. Kahvaltımızı aldıktan sonra Sarıkamış 'a doğru yola çıkıyoruz. Önce Sarıkamış Şehitliğini ziyaret edeceğiz.  Sonrasında Katherine Köşkünü göreceğiz. Yol durumu müsaitse  köşk'e kadar çıkacağız. Güzel güzel fotoğraflar çekildikten sonra artık Sarıkamış Kayak merkezine gitme vakti geldi. Kayak merkezinde illa ki kayak yapacaksınız diye bir durum yoktur. Bölge çok çok güzel bir görsel şölene sahiptir. .İsteyenler telesiyejlere binip Meşhur Sarıkamış Kayak Merkezi Kütük evlerine yani Dağ evi cafesi ne doğru gidebilecek(ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR). Mutlaka telesiyeje binmeli ve o görsel şöleni yükseklerden izlemelisiniz.Telesiyejle etrafı ormanı dağları izleye izleye çıkmak muhteşem ötesi olacak. Göreceğiniz o görselliklere bayılacaksınız. Öğle yemeğiniz burada serbest zamanda yiyebilirsiniz. Dağ evlerinde sucuk ekmek,köfte vb gibi yiyecekler mevcut.

Sarıkamış tan sonra Kars merkeze doğru ilerlerken merkezde sizleri meşhur Kars yöresel peynir ve ürünlerini almak üzere bir işletmemize götüreceğiz. Burada işletme sahibi yaptıkları her çeşit peynirin nasıl yapıldığını sizlere sunacak ve bu yöresel ürünlerden tek tek tadına bakarak alacaksınız. Neler mi var? ;

*Kars eski kaşar,

Kars taze kaşarı,

Kars gravyer peyniri,

Kars tuluğ çeçil peyniri ,

Kars Kaz eti,

* Karakovan BALI

* Kars Tereyağı

* Ci Yağı

Burada yapacağınız alışverişleri kargo ile de sizlere gönderebilirler.Yanınızda taşımanıza gerek yoktur.Tercih sizin.

Bu güzel alışverişten sonra artık otelimize  gidiyoruz. Akşam muhteşem bir KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ var desek  nasıl olurdu?.  Evet yanlış duymadınız turumuzun son gününde KAFKAS GECESİ eğlencesine giderek burada  KAFKAS DANS gösterilerini izleyeceğiz. Aynı zaman burada akşam yemeğinde yöresel Kaz eti yemekleri ve diğer yöresel yemeklerin tadına bakabileceksiniz. Muhteşem bir Show sizi bekliyor. 

NOT: Kafkas Gecesi Eğlencesi Ve Yemeği Size Ait.

09 Ocak Pazartesi: Artık dönüş vakti. Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra turizm aracımıza binip tren garına gidiyoruz. Doğu Ekspresi ile Kayseri tren garına kadar seyahat edeceğiz. Kayseri de bizi bekleyen turizm aracımız bizi gar dan alıp Mersin'e kadar getirecektir. 10 Ocak Salı günü saat :10:00 Mersin'e çok güzel unutulmaz anılar ile dönmüş olacağız.

3 gece otelde oda kahvaltılı konaklamalı gidiş geliş tren ve yol ücretleri dahil 2100 TL DİR.

ÖN REZERVASYONLAR AÇILMIŞTIR.

Katılım için kişi başı 1000 tl kapora zorunludur.

Rez: 0531 5518875-0324 336 4215

Fiyat: 2100 TL

 Gidiş: 05 Ocak 2023 Perşembe  15:00
 Dönüş:10 Ocak 2023  Salı 10:00

Fiyatımıza: “Ulaşım + Bölgeye Özel Profosyonel

Rehber + Seyahat Sigortası+Oda Kahvaltı Otelimizde 3 Gece Konaklama +Gidiş-Dönüş Tren Ve Transfer Araçları Ücreti” Dahildir.

Gezilecek Yerler:

 • Ani Harabeleri ( Kale,Kilise ve tüm yapılar dahil)
 • Kars Kalesi
 • Çıldır Gölü
 • Sarıkamış Şehitliği
 • Sarıkamış Kayak Merkezi
 • Sarıkamış Merkez
 • Lala Mustafa Paşa Yapıları
 • Kars Taş Köprü
 • Kars Merkez
 • Kafkas Gecesi
 • Kars Yöresel Ürün Alışverişi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı);

 • 3 Gece Otel  Konaklama Ve 3 Sabah Otel Kahvaltısı Haricindeki Yeme İçme Ücretleri
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Katılım için Kişi Başı 1100 TL Kapora Zorunludur.

FOTOĞRAFLARDoğu Ekspresi İle Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF