Doğu Ekspresi İle Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

3 Gece Otel Konaklamalı Doğu Ekspresi ile muhteşem bir tur. Trenle yolculuk yapmak bambaşka güzel. Doğu Ekspresi trenimiz ile seyahatinizde göreceğiniz güzelliklere inanamayacaksınız. Bu trenimiz yolun bile olmadığı doğal yerlerden geçecektir

18 Aralık Pazartesi 18:30 Hareketli

5500 TLSüper Fiyat

9 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

18 ARALIK-23 ARALIK 2023 MERGEZ TURİZM FARKI İLE DOĞU EKSPRESİ KARS-SARIKAMIŞ-ANİ HARABELERİ VE ÇILDIR GÖLÜ TURU 2023

Bu sezon turumuzda Erciyes ekspresini kaldırdık. Kayseri tren garında uzun vakitler bekleme yapmayacağız. Mersinden direk Kayseri Tren garına gideceğiz. KARS TURU MERGEZDEN SORULUR...

Hadi rüya gibi bu turumuzu kaçırmayın. Doğu Ekspresi ile muhteşem bir tur. Trenle yolculuk yapmak bambaşka güzel. Doğu Ekspresi ile yaoacağınız seyehatlerde muhteşem doğal güzelliklerden geçeceğiz. Hatta trenimizin geçtiği bazı noktalarda ulaşım yolu hiç yok. Tamamen doğanın kalbinde olacağız.

ÖNEMLİ NOT : AŞIRI AKARYAKIT VE ENERJİ ARTIŞLARINDA FİYATLARIMIZDA CÜZİ BİR MİKTAR DEĞİŞİKLİK OLABİLİR. MÜMKÜN OLDUĞUNCA SİZLERE YANSITMAMAYA ÇALIŞIYORUZ FAKAT BİLİYORSUNUZ PİYASADA BİR NETLİK YOK. 

Mersin dışında başka illerden katılacak olan dostlar aşağıdaki en yakın bölgeleri yazıyoruz.Araçlarınızla belirtilen yerlere kendi imkanız ile gelmeniz gerekli.

A-KAYSERİ tren istasyonu,

B-ANKARA Tren İstasyonu.

   *TUR TARİHLERİMİZ*

3.TUR 18-19-20-21-22-23 ARALIK 2023

4.TUR  19-20-21-22-23-24 ARALIK

2024 YILI TUR TARİHLERİ:

5.TUR  09-10-11-12-13-14 OCAK 2024

6.TUR  22-23-24-25-26-27 OCAK 2024 SÖMESTR ÖZEL

7.TUR  23-24-25-26-27-28 OCAK 2024 SÖMESTR ÖZEL

8.TUR 24-25-26-27-28-29 OCAK 2024 SÖMETRS ÖZEL

9-.TUR 6-7-8-9-10-11 ŞUBAT 2024

10.TUR 13-14-15-16-17-18 ŞUBAT 2024

11.TUR 20-21-22-23-24-25 ŞUBAT 2024

12.TUR 05-06-07-08-09-10 MART 2024

Doğu Ekspresi Treni ile Kars, Ani harabeleri, Çıldır gölü, Kars Merkez ve çevresi, Sarıkamış Ve Kar Yağışı Olursa Kayak Merkezi, Atlı Kızaklar, Kafkas Gecesi turu bu turumuzda olacak.

Doğu Ekspresi Treni İle Gidiş-Geliş (Pulman Koltuk)

Önemli: Pulman Koltuk da Gitmek Ne demek tir?

Cevap: PULMAN KOLTUK otobüs koltuğundan daha geniş ve rahat olan bir seyahat koltuğudur. Sadece uzun yol trenlerinde yolcuların rahat etmesi için kullanılır. YATAKLI DEĞİLDİR.

Program: 1. TUR

Hareket: 13 Kasım Pazartesi  18:30 da  aşağıdaki belirtmiş olduğumuz 3 noktadan sizleri turizm araçları ile alıp Kayseri tren istasyonunuza götüreceğiz.

18:30- Vipol

18:40- Pozcu Navona Otel Önü

18:45- Eski Devlet Hastahanesi

19:20- Tarsus Nusret Mayın Gemisi Karşısı

14 Kasım Salı akşamı 20:00 gibi Kars tren garına iniyoruz.Burada bizi bekleyen turizm aracımıza binip otelemize yerleşiyoruz.İlk gece güzelce dinleniyoruz.

15 Kasım Çarşamba sabahı 8:00 gibi uyanıp otelimizde yöresel kahvaltımızı yapıyoruz.İlk durağımız Ani harabeleri Ve Çıldır Gölü. Ani harabelerinde sizlere detaylı anlatım yaparak açık alanda yaklaşık 2 saat civarında turumuz başlıyor.Sizlere burada hem anlatım yapacağız hemde Profesyonel cihazlarımız ile sizlerin harika fotoğraflarını çekeceğiz.Ani harabeleri giriş ücreti size ait. Müzekartı burada geçerli. Müzekartı olmayanlar önerimiz 1 yıllığı 60 tl internet üzerinden online başvuru yapıp telefonunuza uygulama olarak yükleyebilirsiniz. Gişelerde bluetooth açıpcep telinizdeki uygulamayı açarak online bilet oluşturabilirsiniz.

Ani harabelerinden sonra rotamızı Çıldır Gölüne doğru çevireceğiz.Çıldır gölün de alacağımız muhteşem lezzetteki Çıldır balığı'nın tadığına bakacağız.Bu balık çok farklı. Öğlen yemeğimizi burada yemiş oluyoruz(Size ait).Yemekten sonra Çıldır gölündeki atlı kızaklara binmek üzere dışarı çıkıyoruz. Atlı kızaklar ücretli size ait.Ücret tur günü sizlere söylenilecektir. Çıldır gölünde unutulmaz anlar yaşıyacağız. Burada da bol bol fotoğraflarınızı çekeceğiz. Çıldır gölünden sonra Kars Merkeze doğru yola çıkıyoruz. Kars Kalesi,12 Havariler kilisesi,Lala Mustafa Paşa Hamamı ve Kars Taş Köprüsünü birlikte anlatım eşliğinde gezip göreceğiz.Daha sonra otelimize doğru dinlenmek üzere yola çıkıyoruz. Unutmadan Kars kalesi çıkışı dik olduğu için aşırı buz varsa çıkamayabiliriz.Ama genelde çıkıyoruz.Otelimizde ulaşıp bir süre dinlendikten sonra sizleri MEŞHUR CAĞ KEBABININ TADINI BAKMANIZ İÇİN HARİKA BİR RESTAURANTIMIZ VAR ORAYA GÖTÜRECEĞİZ. Daha ne olsun tüm güzellikleri sizlere taddırıyoruz. Akşam yemeğimiz CAĞ KEBABI olacak. Bu restauranttaki CAĞ kebabına bayılacaksınız çok çok  çok lezzetli. Daha sonra hep birlikte Kars Akşamlarında dolaşacağız. Kars Geceleri cıvıl cıvıldır . Her yer açık herkes Kar da yağsa dışarlarda çok çok keyif alacaksınız.

Otelimiz Kars Merkezde 3 Yıldızlı Çok tatlı ve temiz bir otel. Yıllardır aynı otelde konaklıyoruz çok çok memnunuz.

16 Kasım Perşembe sabahı uyanıyoruz.Yine güzel bir gün sizi bekliyor olacak. Kahvaltımızı aldıktan sonra Sarıkamış 'a doğru yola çıkıyoruz. Önce Sarıkamış Şehitliğini ziyaret edeceğiz.  Sonrasında Katherine Köşkünü göreceğiz. Yol durumu müsaitse  köşk'e kadar çıkacağız. Güzel güzel fotoğraflar çekildikten sonra artık Sarıkamış Kayak merkezine gitme vakti geldi (Kar yok İse Sarıkamış Kültür Evini ziyaret edeceğiz). Kayak merkezinde illa ki kayak yapacaksınız diye bir durum yoktur. Bölge çok çok güzel bir görsel şölene sahiptir. .İsteyenler telesiyejlere binip Meşhur Sarıkamış Kayak Merkezi Kütük evlerine yani Dağ evi cafesi ne doğru gidebilecek(ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR). Mutlaka telesiyeje binmeli ve o görsel şöleni yükseklerden izlemelisiniz.Telesiyejle etrafı ormanı dağları izleye izleye çıkmak muhteşem ötesi olacak. Göreceğiniz o görselliklere bayılacaksınız. Öğle yemeğiniz burada serbest zamanda yiyebilirsiniz. Dağ evlerinde sucuk ekmek,köfte vb gibi yiyecekler mevcut.

Sarıkamış tan sonra Kars merkeze doğru ilerlerken merkezde sizleri meşhur Kars yöresel peynir ve ürünlerini almak üzere bir işletmemize götüreceğiz. Burada işletme sahibi yaptıkları her çeşit peynirin nasıl yapıldığını sizlere sunacak ve bu yöresel ürünlerden tek tek tadına bakarak alacaksınız. Neler mi var? ;

Kars eski kaşar,

Kars taze kaşarı,

Kars gravyer peyniri,

Kars tuluğ çeçil peyniri ,

Kars Kaz eti,

Kars Dil peyniri,

Kars Ceviz Pekmezi, 

Kars Tulum Peyniri,

* Karakovan BALI

* Kars Tereyağı

* Ci Yağı

Burada yapacağınız alışverişleri kargo ile de sizlere gönderebilirler.Yanınızda taşımanıza gerek yoktur.Tercih sizin.

Bu güzel alışverişten sonra artık otelimize  gidiyoruz. Akşam muhteşem bir KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ var desek  nasıl olurdu?.  Evet yanlış duymadınız turumuzun son gününde KAFKAS GECESİ eğlencesine giderek burada  KAFKAS DANS gösterilerini izleyeceğiz. Aynı zaman burada akşam yemeğinde yöresel Kaz eti yemekleri ve diğer yöresel yemeklerin tadına bakabileceksiniz. Muhteşem bir Show sizi bekliyor. 

NOT: Kafkas Gecesi Eğlencesi Ve Yemeği Size Ait.

17 Kasım Cuma: Artık dönüş vakti. Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra turizm aracımıza binip tren garına gidiyoruz. Doğu Ekspresi ile Kayseri tren garına kadar seyahat edeceğiz. Kayseri de bizi bekleyen turizm aracımız bizi gar dan alıp Mersin'e kadar getirecektir. 18 Kasım Cumartesi günü saat :10:00 Mersin'e çok güzel unutulmaz anılar ile dönmüş olacağız.

3 gece otelde oda kahvaltılı konaklamalı gidiş geliş tren ve yol ücretleri, transfer ücretleri dahil kişi başı 5500 TL DİR.

Katılım için kişi başı 3500 tl kapora zorunludur.

Rez: 0531 5518875-0324 336 4215

Fiyat: 5500 TL

 Gidiş: 18 Aralık 2023 Pazartesi  18:30
 Dönüş: 23 Aralık 2023 Cumartesi 12:00

Fiyatımıza: “Ulaşım + Bölgeye Özel Profosyonel

Rehber + Seyahat Sigortası+Oda Kahvaltı Otelimizde 3 Gece Konaklama +Gidiş-Dönüş Tren Ve Transfer Araçları Ücreti” Dahildir.

Gezilecek Yerler:

 • Ani Harabeleri ( Kale,Kilise ve tüm yapılar dahil)
 • Kars Kalesi
 • Çıldır Gölü
 • Sarıkamış Şehitliği
 • Sarıkamış Kayak Merkezi
 • Sarıkamış Merkez
 • Sarıkamış Kültür Evi
 • Katherina Köşkü
 • Kazım Karabekir Paşa Vagonu
 • Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi (Kanlı Tabya)
 • 12 Havariler Kilisesi
 • Gagik Kilisesi
 • Aziz Krikor Şapeli
 • Fethiye Cami (Büyük Katedral)
 • Tigran Honents Kilisesi ( Frenksli Kilise)
 • Zerdüşt AteşGedeler Tapınağı
 • Gürcü Kilisesi
 • Polatoğlu Kilisesi
 • Ebu-I Menuçehr Cami (Anadoludaki İlk Cami
 • Tarihi İpek Yolu Köprüsü
 • Muradiye Hamamı
 • Ani Surları
 • Kafkas Cephesi Harp tarihi Müzesi
 • Lala Mustafa Paşa Yapıları
 • Kars Taş Köprü
 • Kars Merkez
 • Kafkas Gecesi
 • Kars Yöresel Ürün Alışverişi
 • Namık Kemal Kültür Evi
 • Aşıklar Anıtı
 • Tarihi Kars Köprüsü

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı);

 • 3 Gece Otel  Konaklama Ve 3 Sabah Otel Açık Büfe Kahvaltıları Haricindeki Yeme İçme Ücretleri
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Katılım için Kişi Başı 3500 TL Kapora Zorunludur.

FOTOĞRAFLARDoğu Ekspresi İle Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF