Konaklamalı Mardin-Midyat-Dara Antik Kenti Turu

Medeniyetlerin Beşiği Mardin'i Bizimle Keşfetmeye Hazır mısınız? Mergez Turizm İle Rüya Gibi Mardin, Midyat, Dara Antik Kenti Turumuzu Kaçırmayın !!!

04 Ekim Cuma Akşamı 22:00 Hareketli

4400 TLSüper Fiyat

77 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

04 Ekim Cuma Akşam Çıkışlı Mardin-Midyat- Dara Antik Kenti Turu-MERGEZ TURİZM:

Yolculuğumuza 04 Ekim Cuma akşamı saat 22:00'da hareket ederek tüm heyecanımızla turumuza başlıyoruz. 

Unutmayın Mardin-Midyat-Dara 1 günde bitmez. En doğru gezi bizim yaptığımız gibi 1 gece konaklamalı olan gezilerdir. Bu 1 gece konaklamalı turumuzu kaçırmayın.

Güzergâh olarak Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa istikametinden hareket ederek sabah Mardin’e giriş yapacağız. Yolculuğumuz sırasında ara molalarımız olacaktır. Sabah kahvaltımızı yöresel olarak alacağımız Eski Mardin’de olacağız. Manzarasıyla ve kahvaltısıyla bizi doyuran Mardin’de anlatımlar ve fotoğraf çekimleri eşliğinde taşların dile geldiği ve tarihin tozlu sayfalarındaki yolculuğumuza başlayacağız.

   İlk göreceğimiz yer mimarisi ve hikâyesi ile bizi çok etkileyecek olan Zinciriye Medresesi olacak. Burası sizi büyüleyecek. Mezopotamya’nın o güzel manzarası eşliğinde Zinciriye medresesini hep birlikte gezerek turumuza başlayacağız. Zinciriye’den sonra o Mardin’in meşhur dar sokaklarından fotoğraflar çeke çeke geçeğiz. Dar sokaklardan sonra Ulu Cami’yi ziyaret edeceğiz. Her yapısında bizi şaşırtan Mardin, burada da sizler çok şaşırtacak. Gizemli tılsımlar, mükemmel yapılar ve unutulmaz tarihi ile yine bizi bizden alacak.

  Ulu Cami’den sonra rotamızı Deyr ül Zafaran Manastırı’na çevireceğiz. Halen aktif olan bu manastırı bizlere orada görev yapan Süryani arkadaşlarımızdan dinleyeceğiz. Ve manastırın içinde geçmişten günümüze kadar devam eden gelenekleri göreceğiz. Deyr ül Zafaran Manastırından sonra o muhteşem Dara Antik kentine doğru gideceğiz. Efesten 10 kat daha büyük bir alandan bahsediyoruz. Henüz toprağın altında kalmış tarih ve günümüzde büyük emeklerle açılmış ören yeri bizi bekliyor olacak. Yerin 30-40 metre altındaki su sarnıçları ve zindanlar da dahil. Dara dan sonra Midyat daki otelimize doğru gitmek üzere yola çıkacağız ve otelimize yerleşeceğiz.

 Otelimiz Midyat’ın en güzel otellerindendir. Konaklama keyfinden sonra otelde alacağımız akşam yemeğimiz sizleri bekliyor olacak.  

  2. Günümüze otelde kahvaltımızla başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra  tarihi Midyat sokakların da gezimize başlayacağız. Sıla konağından tutun gümüşçüler çarşısına kadar birçok yeri birlikte gezeceğiz. Birlikte yöresel ürün alışverişleri yapacağız. Kozmetik, parfumeri, saat, gözlük alışverişlerinde sizleri çok uyguna  bu bahsetmiş olduğumuz ürünleri bulabileceğimiz özel dükkanlarada götüreceğiz. Piyasının3 te 1 fiyatından daha aşağı alabileceğiniz bu orjinal ürünler ile tur paranız bedavaya gelmiş gibi olacaktır.  Midyat deyince Telkari gümüş işlemeciliği sanatı da başta gelir. Birlikte muhteşem gümüş işlemelerinin olduğu  yerleri de gezeceğiz. Buralara kadar gelmişken Süryanilerin yapmış olduğu o meşhur şaraplardan da almak isteyenler için satışını yapan dükkanlara götüreceğiz. Gezimizden sonra son zamanda popüler olan KAFROS Pizza köyünde birde yemek yeriz ne dersiniz? Harika olacak. Dünyaya ün sanmaya başlamış odun ateşinde pişen  pizzaları yemek üzere KAFROS Pizza köyünede ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Mersin'e dönmek üzere dönüş yoluna geçeceğiz.

  O güzel şaraplar, likörler, telkâriler, gümüşler, bakırlar, badem şekerleri, gözlükler, saatler, parfümler, kozmetik ürünleri, meşhur çerezler ve mis gibi kahveler bizi bekler… Alışveriş yapıp, tadına bakacağımız bir çok şeyden sonra . Güzel anılarınıza daha da güzellerini katmak için bol bol fotoğraf molası vereceğiz.

Hareket Yerleri Ve Duraklar:

22:00-Eski Mezitli Belediyesi

22:05-Vipol

22:10-Vatan Bilgisayar

22:15-Pozcu platin karşısı

22:20-Eski Devlet Hastanesi

22:55-Tarsus Nusret Mayın Gemisi Karşısı

Rez: 0531 551 8875/// 0324 336 4215

Fiyat: 4400 TL

Gidiş: 04 Ekim Cuma  Akşam  : 22:00
Dönüş: 06 Ekim Pazar'ı 07 Ekim Pazartesiye bağlayan gece 01:30 gibi Mersin'e varış.

ÖNEMLİ NOT: Tur Hakkında Daha Fazla Fotoğraflara Bakmak İçin Sayfanın En Altına İniniz...

Fiyata Dahil Olanlar;

*Ulaşım

*Rehberlik 

*Seyehat Sigortası

* Araç içi Sıcak-Soğuk İkramlar

* Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

*Bir Gece Konaklama

*Otelde bir Akşam Yemeği

Gezilecek Yerler:

* Mardin

*Zinciriye Medresesi

*Tarihi Mardin Dar Sokakları

*Ulu Camii

*Deyr  Ül Zarafan Manastırı

*Mardin Bakırcılar Çarşısı

*Kafros Pizza Köyü

*Midyat

*Midyat Konuk Evi

*Dara Antik Kenti

*Dev Su Sarnıcı

Turumuzu tamamladıktan sonra unutulmaz harika anılar ile Mersin’e dönüşe geçiyoruz.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı):

  • Belirtilen Öğünler Dışındaki Yeme İçme Ücretleri

  • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

  • Alışverişleriniz

Katılım için Kişi Başı 2000 TL cayma bedeli yatırılması zorunludur. Tura katılım sağladığınız zaman yatırmış olduğunuz cayma bedeli toplam tur parasından düşülecektir.

FOTOĞRAFLARKonaklamalı Mardin-Midyat-Dara Antik Kenti Turu

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF