Munzur-Tunceli-Ovacık-Elazığ Turu

Yeşilin tonlarını, Munzur Gözelerini ve daha Tunceli'nin bilmediğiniz bir çok kültürünü birlikte göreceğiz. Anılarımıza anılar ekleyeceğiz.

05 Temmuz Cuma 22:00 Tarihli Hareket

3400 TLSüper Fiyat

11 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

06-07 Temmuz ( Cuma Gece Çıkışlı )Konaklamalı Munzur-Ovacık-Tunceli-Elazığ Turu -MERGEZ TURİZM

Munzur Çayı'nın kıyısında yer alan bu şehir sizleri büyüleyecek...

05 Temmuz Cuma akşam Saat 22:00 da Mersin'den hareket ederek Tunceli serüvenimize başlayacağız. Sabah saat 07:00 da Pertek feribot istasyonunda olacağız. Feribota binip karşıya geçeceğiz. İsteyen kahvaltısını yanında getirebilir. İsteyen Pertek'te Feribot beklerken bekleme noktasında tost, simit alabilir. Belki de nostalji olsun diye feribotta kahvaltı edersiniz... Martılara simit verirsiniz :)

Pertek'ten sonra Munzur Gözelerine gideceğiz. Bu muhteşem görseli ve suyun çağıl çağıl etkileyici sesini birlikte dinleyip, mükemmel fotograflar çekeceğiz.

Munzur Gözeleri gezimizden sonra  Ovacık'a geçiyoruz. Burada meşhur Küba Kafe'ye gideceğiz. Burada hem yöresel hem de farklı lezzetler tadabilirsiniz. Bu kafe başka kafe... Bayılacaksınız...

Devamında sizleri harika bir doğal güzelliğe sahip  Halvori gözeleri ne götüreceğiz.Burada 1 saatlik vereceğimiz serbets zamanda doğada huzur bulacağınız anılara imza atacaksınız. Burada çay ve kahve keyfi yapabileceksiniz. Halvori gözelerinden sonra Tunceli merkez'e doğru gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tunceli merkezde verceğimiz serbest zamanda yöresel kıyafetler ve yiyeceklerin bulunduğu çarşıları gezebileceksiniz.

Şöylee demli bir çay ile rengarenk cıvıl cıvıl Tunceli sokaklarını izleyebilirsiniz. Belki karşılıklı bir fincan kahfenin kırk yıllık hatrını yoklarız. Akşamı ayrı güzel olan Tunceli'nın tadına varacaksınız.

Tunceli merkez turumuzdan sonra otelimize geçiyoruz.( Yeni yapılan öğretmen evinde kalacağız)

Akşam yemeğimizi dışarıda güzel bir restoranda yiyeceğiz. Size ait.  Detaylar araçlarda sizlere verilecektir.

Sabah Kahvaltımızı öğretmenevinde tabakta almak yerine sizi munzur Çayı'nın kenarında muhteşem bir serpme kahvaltıya götüreceğiz. Mis gibi Tunceli havası ve çağıl çağıl munzur çayı eşilğinde tur ücretine dahil kahvaltı yapacağız.

NOT: AKARYAKIT ARTIŞ GÖSTERDİĞİ ZAMAN TUR ÜCRETİNDE FİYAT DEĞİŞİKLİKLİĞİ OLABİLİR.

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Cemevi'ne gidiyoruz. Cemevi ziyaretimizi fotograflar ve güzel sohbetle taçlandırarak buradan Elazığ'a doğru hareket ediyoruz. Harput bölgesinde ilk durağımız Şefik Gül Kültür evini ziyaret edeceğiz. Buradaki anlatımlari ile beraber harika fotoğraflar çekildikten sonra Harput kalesine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Harput Kalesi'ne çıkıp zirveden manzara fotografları çekeceğiz ve anlatımlar eşliğinde tarihin tozlu sayfalarına yolculuk edeceğiz. Harput Kalesi çevresinde minik bir gezi yapacağız. Sonrasında Elazığ manzarası ile beraber  harika bir yerde öğle yemeğimizi yiyeceğiz.. Yemekten sonra hep birlikte Arap baba türbesini ziyaret edeceğiz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra  artık dönüşe geçiyoruz.

Dönüşte Pazarcık'tan geçilir de uzadıkça uzayan tadına doyulmayan Maraş dondurması yemeden gelmek olur mu?  Olmazz :) Hem lezzetli dondurmalarımızı yiyeceğiz. Hem de istersek hediyelik şoklu olarak dondurmalarımızı Mersin'e getirebileceğiz.

Hareket Yerleri Ve Duraklar:

22:00-Eski Mezitli Belediyesi

22:05-Vipol

22:10-Vatan Bilgisayar

22:15-Pozcu platin karşısı

22:20-Eski Devlet Hastanesi

22:55-Tarsus Nusret Mayın Gemisi Karşısı

Rez: 0531 551 8875/// 0324 336 4215

Fiyat: 3400 TL

Gidiş: 05 Temmuz Cuma Akşam : 22 :00
Dönüş: 07 Temmuz Pazar 23:55

ÖNEMLİ NOT: Tur Hakkında Daha Fazla Fotoğraflara Bakmak İçin Sayfanın En Altına İniniz...

Fiyatımıza: “Ulaşım + Bölgeye Özel Profosyonel
Rehber + Seyahat Sigortası+ 1 Gece Konaklama+1 Sabah Kahvaltısı ” Dahildir.

Gezilecek Yerler:

 • Tunceli

 • Munzur Gözeleri

 • Ovacık

 • Küba Kafe

 • Halvori Gözeleri

 • Cem Evi

 • Elazığ

 • Harput Kalesi

 • Arap Baba Türbesi

 • Şefik Gül Kültür Evi

 • Balak Gazi Cam Seyir Terası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı):

 • Munzur Çayında Aldığımız Kahvaltı Hariç Öğün Yeme İçme Ücretleri 

 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

 • Alışverişleriniz

Katılım için Kişi Başı 2000 TL Önden Cayma Bedelinin Yatırılması Zorunludur. Tura Katılımınız Sağlanırsa Tur Sırasında Cayma Bedeli Kalan Toplam Tutardan Düşülecektir.

 

FOTOĞRAFLARMunzur-Tunceli-Ovacık-Elazığ Turu

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF