Van - Hakkari Eko Trekking Turu-MERGEZ MACERA TURİZM

Mergez Macera Turizm sizlere Türkiye'nin en kaliteli en iyi en farklı turlarını planlamaya devam ediyor. Hayatınızda en az 1 defa yapmanız gereken bu özel turumuzu kaçırmayın. Bayram tatilinde yanlız değilsiniz.

13 Ağustos Salı 19:00 Hareketli

12500 TLSüper Fiyat

50 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

Van - Hakkari Eko Trekking Turu - 4 Gece Konaklamalı

Mergez Turizm Kalitesi İle Yine Muhteşem Bir Tura Hazır Olun…2024 DE YİNE 1 NUMARA…

Sürekli gidiyoruz doyamıyoruz. Coğrafya muhteşem. Göreceğiniz her köy eko turizm cenneti. Kafanızdaki gereksiz eski düşünceleri tamamen çıkartın.

 Biz Çukurca ya da gidiyoruz sınıra sıfır noktada orjinal her çeşit ürünü çk uygun fiyata alabileceksiniz. Trekking çantalarından, termoslara, ayakkabılara ve kozmetik ürünleri çok çok uyguna alabileceksiniz. Çukurca çok mu çok şirin eski taş evlerinde bulunduğu çok otantik bir ilçe. Bayılacaksınız.

Türkiye'nin her yerinden bu turumuza katılabilirsiniz. Turumuz butik tur olup sadece 12 kişiliktir. Yerler hızlıca tükenmeye başladı acele ediniz. 

Turizm aracımız soguk meşrubatlardan tutunda sıcak içeceklerin bulunduğu konforlu bir turizm aracıdır. Aracımıza usb şarj yerleride  mevcuttur. 

Mersin'den turizm aracımızla Tatvan'a gideceğiz. Tatvanda güzel bir kahvaltı yapacağız (ekstra).

1.Gün (14.08.2024Çarşamba) Tatvan'da  güzel bir yerde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Ülkemizin muhteşem manzaralarında yolculuğumuza devam edeceğiz. Bu güzel yollar bizi Tatvan Nemrut Krater Gölü'ne götürecek. Muhteşem fotoğraflar çektikten sonra Van Akdamar Adası'na yol alacağız. Tekne ile adaya küçük seyahat gerçekleştireceğiz. Hem görselliği ile hem de hikayesi ile sizleri büyüleyecek olan bu ada da bol bol fotoğraf çekeceğiz. Akdamar Adası'ndan sonra öğle yemeğimizi, Van Gölü kıyısında yiyeceğiz ve sonrasında Hakkari Yüksekova da ki otelimize gideceğiz. 

2.Gün (15.08.2024 Perşembe saat 08:30 da otelden kahvaltımızı aldıktan sonra  Cilo Dağı Buzul Gölleri ve Cennet Cehennem vadisine doğa yürüyüşümüz olacak. Gitgel  toplam 8 km civarı olacak toplam Burada muhteşem fotoğraf ve videolar çekeceğiz. Bu fotoğraf ve videolar inanılmaz güzellikte. Doğa ve siz muhteşem olacak.


3.gün (16.08.2024 Cuma) otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Berçalan yaylasına doğru gitmek üzere otelden 08:00 de hareket edeceğiz. Berçalan yaylasında  yine buzul göllerine kadar yürüyüş yapacağız. İsteyen yürüyüşe katılmayıp Berçalan yaylasında muhteşem çicekler ve göletlerin içinde yürüyüşçüler gelene kadar vakit geçirebilir. Yürüyüş gitgel 16 km civarı orta zorlukta olacak. Km sizi korkutmasın herkes yürüyebilir.  Parkurun en üst noktasındakı buzul gölünün fotoğrafını alıp geri döneceğiz. Şelaleri vadiler, heybetli dağlar ve buzul gölü sizleri çok çok etkilyecek. Buradaki unutulmaz gezimizden sonra Hakkari merkezde vereceğimiz serbest zamanda çarşı gezimizi yapıp akşam yemeğimizi yiyeceğiz (size ait). Yemekten sonra meşhur Hakkari balından almak üzere üretici bir esnafın iş yerinizi ziyaret edip o güzel bal  çeşitlerinden alacağız. Bal alışverişinden sonra otelimize doğru dönüşe geçeceğiz.  


4.Gün (17.08.2024 Cumartesi) kahvaltıdan sonra, Hakkari Seyir Tepesi,  Ağaçdibi şelalesi , Awe Öre Şelalesi, oyunca gördüğünüz güzelliklKaval Şelaleleri , Şine Dağı programımız olacaktır.  Awe Öre şelalesine git gel 2 km yürüyüş vardır. Kaval şelalerine giderken göreceğiniz manzaraları hayatınız boyunca unutamayacaksınız. 

5. Gün (18.08.2024 Pazar ) Otelden ayrılıp Çukurca ya doğru giderken devamında Mersin'e dönüşe geçeceğiz. 

Hayatınız boyunca gördüğünüz güzellikleri unutamayacağınız bir tur olacak. 4 gece aynı otelde konaklayarak her gün tel değişitrme sıkıntısından  kurtulacaksınız. Otelimiz Yüksekova merkez de olup herşey ayağınızın altında olacaktır. Otelde akşam hşça sohbetler edip  çayımızı kahvemızı içececeğimiz harika bir bistro cafe de var.

Mersine varış 19 Ağustos Pazartesi 2024 sabah:04:00

Muhteşem bir tur programı ile sizlerleyiz. 4 Gece konaklamalı olan bu turumuz rüya gibi geçecek. Van - Hakkari  çevresini gezip fotoğraflayıp yeni bir kültüre merhaba diyeceğiz. Yanınıza yüzmek için mayo alınız. Kaval şelalerinde yüzeceğiz.

Not: Yürüyüşlerimiz için bilekten destekli trekking ayakkabıları, baton ve powerbank mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

TUR TARİHİMİZ: 14-19 Ağustos  4 Gece Konaklamalı

Tur Hareket Tarihi:

(13 Ağustos Salı 19:00 Hareket)

Not : Mutlaka bu sayfamızın en altına inip turumuz ile ilgili o güzel fotoğraflarımıza bakmalısınız. Tadı damağınızda kalacak...

Hareket Yerleri Ve Saatler : 13 Ağustos Salı 19:00 Mersin Hareket

19:00- Eski Mezitli Belediyesi

19:05- Vipol

19:15- Navona Otel Önü

19:20- Eski Devlet Hastanesi

19:55- Tarsus Nusret Mayın Gemisi Karşısı

Ücrete dahil olan hizmetler

* Tarsus Ve Mersin'den ulaşım

* Nemrut Krater Gölü Transfer Araçları

* Otelde 4 Gece Konaklama + 4 Sabah Kahvaltısı

* Türsab belgeli araçlar

* Araç içi sıcak içecekler

* Rehberlik

• 18 yaşından küçükler ancak velisi refakatinde katılabilir.

***mail:mersingezginleri@gmail.com,
***web:www.mergezturizm.com
***face:Mergez turizm

Fiyat: 12.500 TL

Tur Tarihimiz;

Gidiş: 13 Ağustos Salı 19:00 Hareket

Dönüş: 19 Ağustos Pazartesi 04:00 Mersin'e Varış

 

Gezilecek Yerler:

 • Nemrut Krater Gölü
 • Nemrut Buhar Bacaları
 • Akdamar Kilisesi
 • Akdamar Adası
 • Hakkari
 • Cilo Dağı Buzul Gölü
 • Cilo Buzul Şelaleri
 • Cilo Dağı Cennet Cehennem Vadisi
 • Zap  Vadisi
 • Hakkari Eski Medrese
 • Hakkari Seyir Tepesi
 • Öre Şelalesi
 • Kaval Şelaleleri
 • Şine Dağı
 • Berçelan Yaylası
 • Çukurca Köyü Ziyaret

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı):

 • Otelde Alınan Kahvaltı Dışındaki Bütün Yeme İçme Ücretleri
 • Tur Ücreti 12.500 TL Dışındaki harcamalarınız
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Akdamar Adası Tekne Ücreti

Katılım için 7000 TL Turdan Önce Cayma Bedeli Yatırmalısınız. Tura Katılımınız Sağlanırsa Tur Sırasında Cayma Bedeli Kalan Toplam Tutardan Düşülecektir.

FOTOĞRAFLARVan - Hakkari Eko Trekking Turu-MERGEZ MACERA TURİZM

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF