DÜŞLER ÜLKESİ FRİGYA TURU

Bu tur çok özel. Tarihin ortasındaki muhteşem butik otelimizde 1 gece konaklamalı bu turumuz ile FRİGYA Uygarlığını karış karış gezeceğiz. Çok beğeneceksiniz... Bütün turlarımızı Fırat COŞKUNER hocamız planlamaktadır.

06 Ekim Cuma 22:00 Tarihli Hareket

2500 TLSüper Fiyat

3 Gün Sonra

Tur DetaylarıMERGEZ TOURİSM

07-08 Ekim 2023 ( Cuma Gece Çıkışlı )Konaklamalı DÜŞLER ÜLKESİ FRİGYA Turu -' KRALIN KULAKLARI EŞŞEK KULAKLARI'

Kral Midasın yaşadığı ve egemenliğini sürdüğü buram buram tarih ve doğa kokan FRİGYA Uygarlığı sizleri bekliyor. Büyüleneceksiniz...

Mergez Turizm 12-17 kişilik butik turlar yapıyor. Butik turların en güzel yanlarından birtanesi konaklayacağımız butik oteller gezilecek tarihin yada doğanın en güzel noktalarında olur. Otantik oteller seçilir.  Butik oteller 12-17 kişiliktir. Diğer bir güzelliği ise butik turda katılımcılar birbirleriyle daha iyi kaynaşır belkide en güzel dostluklarını kurarlar. 

Dünyanın il apartmanı yine bu turda :)

PEKİ KİMLERDİR FRİGLER?

Anadolu tarihindeki en farklı uygarlıklardan biri olan ve Balkan kökenli bir topluluk olduğuna inanılan Frigler’in tarih sahnesine çıkmaları M.Ö. 750 yılına denk gelmektedir. Ancak Frigler, yıllar sonra geniş bir alanda egemenlik kuracakları Anadolu’ya M.Ö 1200’lü yıllarda gelmişlerdir. Frigler, o tarihe dek boylar halinde bir yaşam sürmüşlerdir. Günümüzde Eskişehir, Afyon ve Kütahya’nın bulunduğu topraklarda yaşayan Frigler, aynı topraklarda yaşayan Yunan halkı üzerinde de büyük etki sahibi olmuşlardır. Bu etkileşim sonucunda Frig kültürü, Roma ve Yunan kültürü içinde kendi etkisini de katmıştır.

Tarihi kaynaklarda belirtildiklerinde Frigyalılar olarak adlandırılan bu uygarlık, Sakarya nehri boylarına M.Ö. 1000-1100 yıllarında ulaşmışlardır. Milattan önce 8. yüzyılın ortalarında Gordion (Yassıhöyük-Polatlı) bölgesinde bir krallık kurmuşlardır. Gordion, günümüzdeki Ankara ili yakınlarındadır. Frigyalılar Kral Midas döneminde bütün Orta ve Güneydoğu Anadolu’ya egemen, güçlü bir krallık oluşturmuşlardır. Friglerin güçlü bir krallık kurmuş oldukları dönem M.Ö 725 yılı ile 695 yılları arasına denk gelmektedir.   

     

Bazı kaynaklara göre Trakya, bazılarına göre ise Hint-Avrupa kökenli bir kavimden gelen Frigler, Anadolu’da var oldukları süre içinde Helen, Genç Hitit uygarlıklarının ve bunların yanında Kelt kültürünün de etkisi altında kalmıştır. Hitit İmparatorluğu’nun yıkılmasının ardından kurulan Anadolu uygarlıklarından biri olan Frigler, Anadolu’daki dağınık boylar ve düzensiz siyasi yapı nedeniyle ancak M.Ö 750 yılında siyasi bir birlik oluşturabilmişlerdir. Frigler’in ilk kralları ise Gordious’dur ve bu yüzden başkentlerine Gordion adı verilmiştir. Friglerin en çok bilinen ve meşhur kralı ise Kral Midas’tır. Ancak yapılan bazı araştırmalara göre Frigyalıların bütün krallarına Midas adını verdikleri de söylenmektedir. Friglerin başkenti Gordionda görülen dikdörtgen planlı, taş kerpiç ve ağaçla inşa edilmiş yapılara “Megaron” denir. Frigler, Hititler gibi çok tanrılı bir din inancına sahiptiler. Kibele, Attis, Sebazios, Men Friglerin önemli tanrılarından bazılarıdır.

Bu Fotoğraf Midas Yazılı Kaya Anıtından:

    

Konaklayacağımız O Muhteşem Otantik Butik Otelimizden Birkaç Fotoğraf Paylaşalım:

Konaklayacağımız Otelimizden Bir Fotoğraf Daha Buraya Bırakıyoruz:

NOT: AKARYAKIT ARTIŞ GÖSTERDİĞİ ZAMAN TUR ÜCRETİNDE FİYAT DEĞİŞİKLİKLİĞİ OLABİLİR.

ÖNEMLİ NOT: DİLEYEN DOSTLAR KENDİ ÇADIRLARINI GETİRİP BUTİK OTEL BAHÇESİNDE ÇADIRINI KURABİLİR. KENDİ ÇADIRINI GETİREN ARKADAŞLARDAN 2100 TL ÜCRET ALINIR.

Unutmadan AROG filminin de çekildiği yeri görebileceksiniz.

Bu Fotoğraf Emre GÖLÜ:

06 Ekim Cuma akşamı hareket ediyoruz . 07 Ekim Cumartesi sabahı otantik bir kafeteryada kahvaltı yapıyoruz(size ait). Burası KAFKASlardan gelen çerkez türklerinin açmış olduğu bir işletme. Yöresel Hıçin börekli kahvaltımızdan sonra turumuza başlıyoruz.

ilk gün Yazılıkaya ve çevresi başta olmak üzere Ayazini bölgesi gezilecek olup ikinci, gün İhsaniye, Üçler köyü, Emre gölü bölgesi gezilecektir. Biz size sadece bölge völge ayzdık birde içeriği tek tek okuyun neler var neler arkadaşlar.Gezilecek bölge lsitesi aşağıda yada yanda  görülmektedir.

Eski Taşevlerin olduğu otantik Ayazini sokakalrında serbest zaman. Bol bol kıskanmanılmanıza sebep oalcak fotoğraflar çekeceğiz. Tarihi otantik sokaklarda güzel bir gezi. Dilek kafede mşehur yöresel Katmer hepsi bu turda.Dolu dolu bir tur programı sizleri bekliyor.

Buraları görünce artık Kapadokya bölgesini tercih etmeyeceksiniz.

Bu turumuza sadece 12 kişi katılabilecektir. Otantik butik otelimizde konaklama ve yöresel 1 adet sabah kahvaltısı tur ücretimize dahildir.  Butik otelimizde akşam yemeği için yiyeceğimiz harika yemekler vardır. Dileyen istediğini yiyebilecek. Yemek listesini kuracağımzı bilgilendirme grubunda sizlerle paylaşacağız.

Hareket Yerleri Ve Duraklar:

22:00-Eski Mezitli Belediyesi

22:05-Vipol

22:10-Vatan Bilgisayar

22:15-Pozcu platin karşısı

22:20-Eski Devlet Hastanesi

22:55-Tarsus Nusret Mayın Gemisi Karşısı

Rez: 0531 551 8875/// 0324 336 4215

Fiyat: 2500 TL

Gidiş: 06 Ekim Cuma Akşam : 22 :00
Dönüş: 08 Ekim Pazar gecesini 10 Ekim  Pazartesiye  bağlayan gece 02:30'da Mersin'e varış.

ÖNEMLİ NOT: Tur Hakkında Daha Fazla Fotoğraflara Bakmak İçin Sayfanın En Altına İniniz...

Fiyatımıza: “Ulaşım + Bölgeye Özel Profosyonel
Rehber + Seyahat Sigortası+ 1 Gece Konaklama+1 Sabah Kahvaltısı ” Dahildir.

Önemli Not: Arkadaşlar yanımıza yarım kiloluk yada 1 kiloluk köpek yada kedi mamaları alalım. Köpekler daha zor durumda gittiğimiz her yerde. Molalarda denk geldiğimiz yerlerde verelim.

Gezilecek Yerler:

 • Midas Yazılı Kaya Anıtı

 • Gerdek Kaya Anıtı

 • Ayazini Kaya Kilisesi

 • Ayazini Kaya Mezarları

 • Avdalaz Kalesi

 • Maltaş Örenyeri

 • Göynüş Vadisi (Aslanlı Kaya)

 • Frigya Orgnaik Köy Evi

 • Frigya Vadisi

 • Aslankaya Tapınağı

 • Emre Gölü

 • Frig Kral Yolu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler (İsteğe Bağlı):

 • Otelde Aldığımız Kahvaltı Hariç Diğer Öğün Yeme İçme Ücretleri 

 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

 • Alışverişleriniz

Katılım için Kişi Başı 1500 TL Kapora Zorunludur.

 

FOTOĞRAFLARDÜŞLER ÜLKESİ FRİGYA TURU

Mergez Tourism ile ilgili fotoğraflar. Siz değerli gezginlerimizi de harika bir zaman geçireceğiniz bu rüya gibi tura bekliyoruz.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF