MERGEZ TURİZM İLE TARİHİN, KÜLTÜRÜN VE DOĞANIN TADI BAŞKADIR...
BAŞKONUŞ YAYLASI KAHRAMANMARAŞ

Başkonuş Yaylası, Türkiye'nin doğal güzellikleriyle ünlü şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş'ta bulunmaktadır. Doğa severlerin ve tatilcilerin uğrak yerlerinden biri olan yayla, şehir merkezine yakın konumu ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor.

Yaylanın yüksekliği yaklaşık 1900 metre olup, ziyaretçilere muhteşem manzaralar sunuyor. Başkonuş Yaylası, çam ormanları ve yemyeşil çayırlarıyla ünlüdür. Yaylada yürüyüş yapmak, piknik yapmak ve kamp yapmak gibi aktiviteler yapmak mümkündür. Ayrıca yaylada at binme, bisiklet sürme, avcılık gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Başkonuş Yaylası, aynı zamanda yöresel lezzetleri ile de ünlüdür. Bölgede yetişen ürünlerle yapılan yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Maraş çöreği, Maraş dondurması ve Maraş kebabı yaylanın en meşhur lezzetlerinden bazılarıdır.

Yaylanın etrafında yer alan tarihi ve turistik yerler de ziyaret edilebilir. Özellikle Varda Köprüsü, Kahramanmaraş Kalesi ve Ekinözü Kaplıcası bölgedeki önemli turistik yerlerdir.

Başkonuş Yaylası, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yayla, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir. Bahar aylarında açan doğanın renk cümbüşü, yaz aylarında serin havası ve yeşilin tonları, kış aylarında ise kar ve buzdan oluşan manzara ziyaretçilerini büyüler.

Kısacası, Başkonuş Yaylası doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri ve aktiviteleri ile ziyaretçilerini memnun eden bir yer. Eğer Kahramanmaraş'a yolunuz düşerse, doğanın bu güzel örneği olan Başkonuş Yaylası'nı mutlaka ziyaret edin ve doğanın keyfini çıkarın.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF