MERGEZ TURİZM İLE TARİHİN, KÜLTÜRÜN VE DOĞANIN TADI BAŞKADIR...
Ilıca Şelalesi

Kastamonu'nun Ilıca ilçesinde yer alan Ilıca Şelalesi, ilin doğal güzelliklerinden biridir. Şelale, yaklaşık 25 metre yüksekliğiyle muhteşem bir görüntü sunar ve sularının berraklığıyla da dikkat çeker.

Ilıca Şelalesi, ıhlamur, gürgen, kayın ve karaçam ağaçlarıyla çevrilidir. Şelale çevresindeki yemyeşil ormanlık alan, doğa yürüyüşleri ve piknik yapmak için harika bir mekandır. Şelalenin suyu soğuk olduğu için yaz aylarında ziyaretçiler, serinlemek için buraya gelirler.

Ilıca Şelalesi, aynı zamanda doğa sporları için de popüler bir yerdir. Şelaleye yakın bir bölgede rafting ve kano yapma imkanı vardır. Ayrıca, Ilıca'da yer alan kaplıcalar, ziyaretçilere şifalı suların tadını çıkarma fırsatı sunar.

Ilıca Şelalesi, Kastamonu'nun önemli turistik yerlerinden biridir ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şelale, doğa severler ve fotoğrafçılar için de harika bir mekandır. Ziyaretçiler, şelaleye kadar uzanan patika yol boyunca yürüyüş yaparak, çevrenin güzelliklerini keşfedebilirler.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF