MERGEZ TURİZM İLE TARİHİN, KÜLTÜRÜN VE DOĞANIN TADI BAŞKADIR...
Kayacı-Lamos Kanyonu

Mersin'in Erdemli ilçesi, doğal güzellikleri ile ünlü bir bölge. Bu bölgede yer alan Kayacı Lamos Kanyonu da, doğaseverlerin ilgisini çeken yerlerden biri. Çarpıcı manzaraları ve doğal zenginlikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunan Kayacı Lamos Kanyonu, sık sık doğa yürüyüşleri ve kamp etkinlikleri için tercih ediliyor.

Kayacı Lamos Kanyonu, adını tarihi Lamos kentinden alıyor. Kanyonun çevresinde yer alan antik kalıntılar, buranın tarihi ve kültürel önemini vurguluyor. Kanyonun kendisi ise, derin vadiler, kayalık araziler ve ormanlık alanlarla dolu. Kanyonun içinde yer alan doğal havuzlar, şelaleler ve dereler, ziyaretçilerin doğal güzelliklerle dolu bir dünya keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Kayacı Lamos Kanyonu, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için de oldukça ideal bir bölge. Kanyonun içerisinde uzun yürüyüşler yapmak, doğanın güzelliğini keşfetmek ve manzaranın tadını çıkarmak, ziyaretçilerin vazgeçilmez aktiviteleri arasında yer alıyor. Ayrıca bölgede kamp yapmak da mümkün. Kanyonun etrafındaki doğal alanlar, ziyaretçilere harika bir kamp deneyimi yaşatıyor.

Kayacı Lamos Kanyonu'nu keşfetmek, bölgenin doğal zenginliklerini yakından görmek isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Burada yapılacak aktiviteler ve keşfedilecek yerler, doğa tutkunlarının kalplerini çalacak nitelikte. Her sezon ziyaretçilerini karşılayan Kayacı Lamos Kanyonu, doğanın mucizelerine şahit olmak isteyen herkese açık.

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF