MERGEZ TURİZM İLE TARİHİN, KÜLTÜRÜN VE DOĞANIN TADI BAŞKADIR...
SASON KANYONU

Mersin Mut İlçesi'nde bulunan Çömelek Köyü, Sason Kanyonu ile birlikte doğal güzellikleri ile ünlü bir bölgedir. Adana'ya yakın olmasına rağmen henüz keşfedilmemiş birçok doğal güzelliğe sahip olan bu bölge, doğa tutkunları için kaçırılmayacak bir keşif fırsatı sunuyor.

Çömelek Köyü, yerleşim tarihi bakımından oldukça eski bir köy. Köyde bulunan tarihi yapılar, geçmiş dönemlerde bu bölgede yaşayan insanların kültürel ve sosyal hayatlarına dair ipuçları sunuyor. Köyde yer alan cami, kilise ve kaya mezarları, ziyaretçilere tarihi bir yolculuk yapma fırsatı sunuyor.

Sason Kanyonu ise, doğa severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri. Kanyon, derin vadiler, tepeler ve ormanlık alanlarla dolu. Kanyonda yer alan doğal havuzlar, şelaleler ve kanyonun içerisinde akan dereler, ziyaretçilerin doğal güzelliklerle dolu bir dünyaya adım atmasını sağlıyor. Sason Kanyonu, doğa yürüyüşleri için de oldukça ideal bir bölge.

Bölgede ayrıca kamp yapmak da mümkün. Çömelek Köyü'nün doğal güzellikleri ve Sason Kanyonu'nun sessizliği, ziyaretçilere kamp yapmak için eşsiz bir deneyim sunuyor. Ayrıca bölgede yapılan av turları da oldukça popüler.

Çömelek Köyü ve Sason Kanyonu, henüz keşfedilmemiş doğal güzellikleri ile birçok turist için hala gizemini koruyor. Ancak doğa tutkunları, bu bölgede doğal güzelliklerin keşfine çıkarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler.

Formun Üstü

 

0531 551 88 75 0531 551 88 75
  ONLINE TEKLİF